Home O nás

O nás

Aeternus vita O nas - Ako varime - ZKMaM - AV

Aeternus vita

Sme mladý pár ktorý „vznikol“ cestovaním tu a tam po „nekonečnom“ vesmíre možností. Radi objavujeme a skúšame nové a nepoznané, či už vonku alebo v našom vnútri, vo fitku alebo v kuchyni. Kažý máme vlastné záľuby, predstavy, ciele, vízie, nedokonalosti, no jedno máme všetci spoločné, je to život.

K vareniu/nevareniu a pôstom sme sa dostali kľukatou cestou životom, no všetko sa to stalo tak nejak „zrazu“. Z ničoho nič sme sa ocitli za sporakom so smaltovym hrncom, drevenou vareškou a množstvom možností ktoré nám ponúkaju rôzne kuchyne tejto planéty. Ale aj sediac v prírode „len“ s čerstvým bylinkovým čajom, rozjímajúc nad krásami vesmíru ktorým sa vlníme. Keďže všetko je aj tak zložené z tej istej energie ktorá je všade okolo nás, tak prečo by sme počas „pôstu“ nemohli túto energiu zúžitkovať inak?

Postupne, spojením varenia/nevarenia a Taoistických Shaolinských meditácii vznikla „Zázračná kuchyňa Mareka a Moniky“. Zázračná preto, lebo jej výsledok nieje len akási hmota na tanieri ktorá má zaplniť náš žalúdok. Je to aj kúsok nás, kúsok našich myšlienok, pocitov, kúsok nášho bytia. Keďže je vo vesmíre všetko prepojené, či už triptamínmi, neutrónmi, čiernymi dierami alebo rezonanciou, tak aj to čo máme na tanieroch je prepojené, hlavne s tým kto to dopestoval a s tým kto to spracoval. Lebo každý do „toho“ vkladá určitú informáciu resp. energiu bytia. A je len a len na nás, na čo v daný moment myslíme, lebo nikto iný, nie je za nás zodpovedný, len my sami. Taktiež sme si osvojili veľmi pekný „zvyk“ z Ayurvédy, ktorý hovorí, že každý by mal naraz zjesť množstvo jedla, len do naplnenia svojich spojených dlaní. A každý by mal jesť len keď je naozaj hladný.

A všetko toto, ale aj omnoho viac sme po nejakom „čase“ spojili do konceptu ktorý sme nazvali Aeternus Vita, čo znamená Večný Život, lebo energiu z ktorej je všetko nemožno zničiť, môžeme ju len premeniť na niečo nové. A tak chceme aj pri jedení/nejedení dosiahnuť niečo nové, lepšie, dostupné všetkým bez akýchkoľvek rozdielov. Experimentujeme na sebe a pozorujeme výsledky, nesúdime a nevynášame predčasné závery. Pracujeme so svojími emóciami, zoznamujeme sa stále s novými bytosťami, či už vedcami, profesormi, nadšencami alebo kýmkoľvek iným. Všetky nazbierané poznatky dáme dokopy a uvoľníme ich pre všetkých. A je na každej jednej bytosti ako sa k nim postaví. Treba múdro a kriticky mysliet, skúšať a pozorovať výsledky aby sme dosiahli poznania, čo je pre nás najlepšie. Netreba meditovať len v spánku ale aj za bdelého stavu. Netreba lpieť na starých zaužívaných „zvykoch“, je treba stále objavovať nové, lebo inak sa do predu ide ťažko…