Home Pred, Počas a kľudne aj Po

Pred, Počas a kľudne aj Po

Pred Pocas a kludne aj Po

Pred varením/nevarením si na chvíľu pohodlne sadneme, vypneme všetky zvuky a vibrácie na telefóne, zatvoríme oči a necháme všetky myšlienky pozvolna odísť. Počkáme si kým bude ticho, a následne si predstavíme že len tak stojíme vo vesmíre, v tom ktorý vidíme „len“ ako nočnú oblohu, a pozorujeme jeho nekonečnosť. Dýchanie je kľudné ale hlboké. Keď cítime že, teraz je ten správny okamih, tak ideme variť/nevariť.

Pri príprave surovín a pri následnom varení/nevarení, udržiavame „ticho“ a sme „len“ ako pozorovateľ. Konáme spontánne no zároveň rozhodne. Pokial nám príde na um akákoľvel myšlienka, pozvolna od nej upustíme a vrátime sa k „tichu“.

Po dovarení si obnovíme zvuky na telefóne, vybavýme prípadné zmeškané hovory alebo správy a postupne sa vraciame do „reality“.

Pokial máme toho niekedy v práci veľa a „všetko sa nám rúca“, tak použijeme vyššie uvedený postup, len bez toho varenia/nevarenia. Výsledok u nás, keď sa „obzrieme“ do minulosti, je doposial taký že, všetko sa stalo tak ako sa najlepšie mohlo stať.

Treba žiť „teraz“, v každom okamihu života ktorý sa neustále opakuje, no vždy trochu inak, hlavne s kľudnou mysľou.